Uncategorized

Wybór pomiędzy krawatem, a muszką

Kiedy dokonamy już wyboru i zakupu garnituru , przychodzi czas kiedy musimy go założyć . I tutaj właśnie pojawia się pytanie jakie dodatki wybrać -krawat , czy muszkę ?
W pierwszej kolejności powinniśmy kierować się pod kątem okazji na jaką się akurat wybieramy i to jest główny wyznacznik naszego wyboru .Bo przecież inaczej ubierzemy się na spotkanie biznesowe , wesele czy studniówkę .Dodatki te dobieramy też do naszej sylwetki , zwracając uwagę na np .szerokość krawata i tym , że jeżeli jesteśmy przy tuszy to nie będzie do nas zbytnio pasowała mucha , ponieważ optycznie poszerza twarz .Przy wyborze krawata wspomniana już szerokość powinna idealnie współgrać z szerokością klapy marynarki.Krawaty z oryginalnym printem to najlepszy sposób na urozmaicenie stonowanych stylizacji .Dodatki warto dobierać na zasadzie kontrastów, np. do granatowej marynarki świetnie będzie pasować krawat w barwach borda , czerwieni , fioletu itp. Noszenie krawatów i much zależy też od wieku . Starsze pokolenie jako symbol elegancji bardziej wybierze krawat .Natomiast młodsze osoby znacznie częściej sięgają po muchę.Dużą zaletą noszenia krawata jest też drobne tuszowanie brzuszka i nie odsłanianie klatki piersiowej co jest bezpieczną opcją dla wielu panów .Jest jeszcze jedna zasada która mówi, że im mniej oficjalna okazja tym bardziej wzorzysty może być krawat.Co do wyboru much kierujemy się też tym aby jej szerokość odpowiadała mniej więcej szerokości rozstawu oczu .

Tak więc oto kilka przydatnych wskazówek ,co do wyboru much i krawatów w zależności od okazji.
Kiedy wybieramy się na wesele i ślub najczęściej zakładamy krawat .Jest to bardzo dobre rozwiązanie aby wyglądać elegancko i klasycznie . Przy wyborze kierujemy się kolorem i wzorem , który będzie współgrał z odcieniem i fakturą naszego garnituru . Ważne jest też to aby krawat był dobrze zawiązany i jego długość sięgała klamry paska od spodni .Źle dobrana długość krawata powoduje , że wyglądamy niechlujnie , dlatego jest to bardzo ważne .Muchę przeważnie wybiera Pan Młody , ale to nie znaczy , że gość weselny nie może jej wybrać jako dodatku do swojej stylizacji .Warto natomiast wcześniej skonsultować ten wybór , bo może się okazać , że Pan Młody chce się wyróżnić i wtedy muszka jest zarezerwowana tylko dla niego.
Na spotkanie biznesowe najlepszym rozwiązaniem będzie krawat .Odpowiednio dobrany doda nam powagi i elegancji .Dobrze wiemy jak duże znaczenie ma pierwsze wrażenie i tutaj właśnie nasz wygląd może zdziałać naprawdę dużo. Jeżeli w miejscu gdzie pracujemy jest dopuszczalny tzw. smart casual , możemy założyć muchę , tylko pamiętajmy ,iż nie może być ona jedwabna tylko np. wełniana w jakiś wzór lub bawełniana .Do tego stylu idealnie pasują też krawaty typu ”knit ”, które idealnie współgrają z casualową marynarka i spodniami typu ”chinos”.
Oczywiście w przypadku kiedy wybieramy się na premiery do filharmonii czy opery zobowiązuje nas strój typu”black tie”. Oznacza to , że tutaj musimy założyć smoking i obowiązkowo muchę ( czarną ) .Aby dopełnić tą stylizację potrzebujemy też koszulę do smokingu z łamanym kołnierzykiem ( typowo do muchy ) , jak również spinki do mankietów .Taka koszula obowiązuje też do równie formalnego ubrania jakim jest frak , w przypadku którego należy założyć muchę w kolorze białym .
Co w przypadku kiedy wybieramy się na studniówkę ?Tutaj tak naprawdę mamy dowolność bo zarówno krawat jak i mucha będzie dobrym rozwiązaniem . Wszystko zależy od preferencji danej osoby . Jeżeli zdecydujemy się na muchę , śmiało możemy pobawić się kolorami i wybrać ciekawe wzory .Przy takim wyborze mucha będzie doskonale komponować się w towarzystwie odpowiednio dobranej kamizelki i szelek. To samo dotyczy krawata , wszak to bal więc możemy poszaleć ,ale pamiętajmy z umiarem.
Jak wiemy pojedynek ten wygrywa krawat , bo to on jest najczęściej wybieranym dodatkiem przez większość mężczyzn .Jest to absolutna klasyka i każdy pan powinien mieć w szafie kilka krawatów .Jest to dodatek , który nadaje się na każdą okazję i w połączeniu go z poszetką dopełnia całość stylizacji . Dodatkowo też szczególnie u panów o pełniejszej sylwetce optycznie wyszczupla więc tutaj warto zastosować ten trik . Nie mniej jednak nie możemy odbierać uroku muszkom , które też powinny zagościć w szafach naszych panów , szczególnie tych którzy chcą się czasem wyróżniać . Niewątpliwą zaletą much jest też łatwość w ich użyciu , bo nie wymagają od nas znajomości wiązania ( mówimy o tych już związanych ) .Przy wyborze much musimy pamiętać aby dobierać je do kształtu twarzy. Szczupli panowie powinni zakładać węższe muchy i tak samo ci o bardziej okazalszych kształtach -szersze. Także podsumowując nie bójmy się bawić trendami i modą . Wybierajmy krawaty i muszki stosownie do okoliczności i naszych preferencji. Dzisiaj granice pomiędzy modą a tym co wypada się zacierają i bardziej niż sztywne zasady liczy się dobra zabawa .Sklepy oferują w tej dziedzinie tak bogaty asortyment ,że każdy bez problemu znajdzie idealny wzór i rodzaj dodatków , który sprawi , że jego stylizacja będzie dopieszczona w każdym calu.