Agencja detektywistyczna pomaga wyśledzić dłużnika

Agencja detektywistyczna pomaga zweryfikować autentyczność dokumentów

Każda firma prowadzi dokumentację swoich transakcji, działań finansowych, wszelkiego rodzaju aktywności oraz archiwizuje umowy, dokumenty licencyjne oraz potwierdzające nabycie praw autorskich lub patentów. Jeśli mamy podejrzenia co do autentyczności danych dokumentów warto skorzystać z pomocy specjalisty, jakim jest detektyw. Detektywi pomogą nam zweryfikować czy podpis na danym dokumencie jest naprawdę autentyczny i oryginalny. Współczesne metody naukowe i technologia pozwolą na szybką weryfikację dokumentu, w wyniki pracy są niemalże w stu procentach nieomylne. Oszuści stosują różne techniki, które sprawiają, że falsyfikat jest w zasadzie nie do odróżnienia od oryginału. Tylko osoba, która posiada rozległą wiedzę i uprawnienia do badań nad autentycznością dokumentów jest w stanie rozsądzić o ich prawdziwości. Każda szanowana agencja detektywistyczna korzysta z pomocy tego typu specjalistów.

Kradzieże dokonywane przez pracowników- prawdziwą zmorą pracodawców

Kandydaci na pracowników często dokonują oszustw już na pierwszym etapie rekrutacyjnym. Zmyślone dane w Curriculum Vitae nie należą wcale do rzadkości. Niewiele firm decyduje się na weryfikację swoich potencjalnych pracowników. Agencja detektywistyczna oferuje usługi w zakresie sprawdzania wiarygodności pracowniczej. Niekiedy zdarza się również, że potencjalny pracownik jest szpiegiem na usługach firmy konkurencyjnej. Detektyw ma obowiązek działać zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz z zachowaniem maksimum poufności. Analogicznie sprawa wygląda w przypadku podejrzenia, że nasz kontrahent lub klient biznesowy posiada nieczystą kartę finansową, a za jego cieniem kryją się wyłudzenia i malwersacje finansowe, wówczas detektyw może prześwietlić potencjalnego kontrahenta, a stworzony przez niego raport może pomóc w ostatecznej decyzji o zawarciu współpracy.

Wywiad gospodarczy i ściągalność długów

Detektyw na zlecenie klienta przeprowadza wywiad gospodarczy, który weryfikuje sytuację gospodarczą potencjalnego partnera biznesowego oraz sprawdzić jego stan finansowy oraz zweryfikować jego powiązania z podejrzanymi grupami. Właściciele firm chcą minimalizować ryzyko niepowodzeń. Często decydują się na wynajęcie prywatnych detektywów, którzy pomogą im oszacować ryzyko takiego niepowodzenia. Agencja detektywistyczna przyspiesza ściągalność długów. Wierzyciele mogą liczyć na profesjonalną pomoc detektywa, który zbiera niezbędne informacje i materiały dowodowe, które mogą być kluczowe podczas rozpraw sądowych. Firma musi mieć zapewnioną płynność finansową, a kontrahenci powinni dotrzymywać terminów jeśli w sposób nagminny te zasady są łamane, warto sięgnąć po wszystkie możliwe środki, aby usprawnić proces działania firmy. Agencja detektywistyczna pomaga prześwietlić dłużnika, jego dokumenty, faktyczne źródła dochodów. Tego typu weryfikacja może stanowić kompleksowe wsparcie dla firm. Usługi tego typu zdecydowanie przyspieszają procesy wewnątrz firmy i pozwalają uniknąć wielu niepotrzebnych obciążeń i problemów.

Korzyści, jakie niesie współpraca z detektywem:

  1. Poufność. Praca detektywa jest poufna. Decydując się na współpracę z detektywem- możemy spać spokojni. Jest on zobowiązany do zachowania poufności.
  2. Dowody procesowe w zasięgu ręki. Detektyw zbiera informacje i materiały, które mogą przesądzić o wygraniu danego procesu.
  3. Minimalizowanie ryzyka wynikającego z podjęcia współpracy. Agencja detektywistyczna śledzi historię finansową i gospodarczą ewentualnych partnerów biznesowych, posiadając tak obszerną, możemy szybciej podjąć właściwą decyzję o podjęciu współpracy bądź też o wycofaniu się z projektu.
  4. Ustalenie stanu majątkowego dłużnika. Detektywi posiadają odpowiednie umiejętności i wiedzę, by śledzić i obserwować osobę fizyczną lub spółkę. Określenie czym zajmuje się dłużnik i jakie są źródła ich dochodów pomaga w egzekwowaniu należności na drodze sądowej.
  5. Agencja detektywistyczna pomaga w weryfikacji czy patenty przez nas uzyskanie nie są kradzione, oraz prześledzić działania firm stosujących nieuczciwą konkurencję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *