Koła i rolki do wózków paletowych, transportowych

Jakie są różne typy rolek do wózków paletowych?

Wózki paletowe służą do transportu towarów i materiałów z jednego miejsca do drugiego. Rolki do wózków paletowych to koła, dzięki którym paleta ma kontakt z podłożem i może być łatwo przesuwana.

Dostępne są różne rodzaje rolek do wózków paletowych, które można podzielić na:

  • Stałe rolki: Te rolki mają stały promień lub średnicę i nie można ich zmienić. Rolki stałe są powszechne w starszych modelach wózków paletowych, ale nie są zalecane, ponieważ nie dopasowują się do nierównych powierzchni.
  • Rolki obrotowe: mają promień obrotu lub średnicę, która zwykle składa się z dwóch części połączonych ze sobą sworzniem w punkcie środkowym. Pozwala im to dostosować się do nierównych powierzchni, a także może się obracać, aby poruszać się na boki lub do tyłu.
  • Rolki pneumatyczne: mają gumowe opony, które pozwalają im ślizgać się po dowolnej powierzchni bez wydawania dźwięku, co czyni je idealnymi do użytku w pomieszczeniach, gdzie hałas może przeszkadzać innym.
selective focus photography of piled brown wooden pallets

Jak wybrać odpowiednią rolkę do wózka paletowego?

Wybór odpowiedniej rolki do wózka paletowego nie jest tak prosty, jak mogłoby się wydawać. Wszystko zależy od tego, do czego potrzebujesz wózka paletowego. Na przykład, jeśli szukasz rolki, która poradzi sobie z dużymi obciążeniami, powinieneś wybrać rolki stalowe lub aluminiowe, które są trwalsze.

Jeśli szukasz tańszej opcji i nie masz nic przeciwko temu, że rolka szybko się zepsuje, rolki plastikowe będą lepiej dopasowane do Twoich potrzeb. Omówimy niektóre z najpopularniejszych typów rolek dostępnych na rynku i pomożemy Ci zdecydować, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

Koła do wózków paletowych

Koła do wózków ręcznych wykonane są z poliamidu, będącego połączeniem aluminium z poliuretanem lub aluminium z gumą. Warianty takie można dopasować do podłogi tak, aby jej nie niszczyć, a także wyposażyć w układ hamulcowy. Koła do wózków paletowych wykonane są z poliamidu i posiadają zabezpieczenie chroniące łożyska przed korozją i zabrudzeniem. We wszystkich dostępnych wariantach średnicę otworu można zmienić poprzez zastosowanie innego rozmiaru.

Niezbędny sprzęt do wózków paletowych i nie tylko znajdziesz w wielu sklepach metalowych działających lokalnie ale i także prowadzące sprzedaż internetową.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *