Jak wybrać odpowiedni typ ekspresu do kawy do swoich potrzeb?

black and silver coffee maker

Ekspres do kawy to urządzenie, które parzy kawę poprzez przetłaczanie wrzącej wody przez zmielone ziarna kawy. Maszyna może być ręczna lub automatyczna; ten ostatni ma bardziej złożone programowanie i sterowanie.

Ekspresy do kawy są zwykle używane w budynkach biurowych, restauracjach, domach itp. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów ekspresów do kawy, takich jak ekspres do kawy, ekspres do kawy na płycie kuchennej, prasa francuska i tak dalej.

Ręczny ekspres do kawy wymaga od użytkownika ręcznego nalania wody na zmielone ziarna kawy i wymieszania przed naciśnięciem tłoka. Ten typ ekspresu jest idealny dla tych, którzy chcą zaparzyć tylko jedną filiżankę kawy na raz.

black and silver coffee maker on brown wooden table

Wygodniejsze są ekspresy automatyczne, które mielą ziarna, podgrzewają wodę i automatycznie zaparzają kawę. Ten typ ekspresu jest idealny dla tych, którzy szukają łatwego sposobu na zaparzenie wielu filiżanek kawy naraz.

French press to alternatywna metoda parzenia, która polega na umieszczeniu zmielonych ziaren w tłoku z siatki, zalaniu ich gorącą wodą, a następnie odczekaniu 3-5 minut przed naciśnięciem tłoka w celu oddzielenia fusów od zaparzonego płynu. Ten typ ekspresu jest idealny dla osób, które chcą, aby ich kawa była mocna w smaku, ale nie za mocna.

Jak wybrać dobrej jakości ekspres do kawy?

Przy wyborze ekspresu do kawy należy wziąć pod uwagę wiele czynników. Niektórzy ludzie mogą chcieć kupić ekspres do kawy do własnego domu, a niektórzy do biura.

Na rynku dostępne są różne rodzaje ekspresów do kawy. Różnią się ceną i jakością, dlatego ważne jest, aby zastanowić się, czego potrzebujesz przed zakupem.

Niektórzy ludzie mogą potrzebować taniego dzbanka do kawy do swojego domu, podczas gdy inni mogą potrzebować komercyjnego ekspresu do kawy do swojego miejsca pracy. Istnieją również elektryczne zaparzacze kroplowe, które mogą być używane w domu lub w biurze.

white ceramic mug on silver coffee maker

Jaka jest różnica między ręcznym a automatycznym ekspresem do kawy?

Maszyna ręczna jest generalnie łatwiejsza w obsłudze i utrzymaniu. Zapewnia również większą kontrolę nad temperaturą parzenia i czasem ekstrakcji. Z drugiej strony automat może być lepszą opcją, jeśli się spieszysz lub chcesz uniknąć kłopotów związanych z mieleniem ziaren, ubijaniem ich i spienianiem mleka do espresso.

Jak prawidłowo czyścić ekspres do kawy?

Ekspresy do kawy to jedne z najpopularniejszych urządzeń na świecie. Istnieją już od ponad wieku i dzięki swojemu niesamowitemu smakowi i wygodzie stały się integralną częścią naszego życia.

Ale jest jeden problem. Ekspres do kawy może zaparzyć dobrą kawę tylko wtedy, gdy został odpowiednio wyczyszczony przed użyciem. W przeciwnym razie cała praca pójdzie na marne, ponieważ skończysz z brudnym dzbankiem, który nie zapewni dobrej jakości kawy.

Oto kilka wskazówek, jak czyścić ekspres do kawy:

  • Przeprowadź cykl bez dodawania wody ani innych płynów, aby usunąć wszelkie luźne cząstki z wnętrza garnka
  • Użyj mieszanki octu i wody, aby usunąć wszelkie plamy z wnętrza garnka
  • Jeśli chcesz pozbyć się złych zapachów, gotuj wodę z torebkami herbaty lub skórkami cytryny przez około 10 minut

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *