Co to jest VPN i jak działają?

person using black laptop computer

VPN to wirtualna sieć prywatna, która pomaga chronić Twoją prywatność i bezpieczeństwo. Robi to poprzez szyfrowanie ruchu internetowego, co oznacza, że hakerzy nie mogą ukraść twoich informacji ani podsłuchiwać twoich działań online.

Wiele osób korzysta z VPN, aby chronić swoją prywatność podczas przeglądania Internetu. VPN jest również przydatny, jeśli chcesz połączyć się z publicznym hotspotem Wi-Fi, ale nie chcesz, aby inne osoby w tej sieci mogły zobaczyć, co robisz online. Jest to szczególnie ważne, jeśli uzyskujesz dostęp do poufnych danych, takich jak informacje bankowe lub wprowadzasz hasła, podczas korzystania z niezabezpieczonego publicznego hotspotu Wi-Fi.

Wybór dostawcy VPN

Wirtualna sieć prywatna (VPN) to usługa, która szyfruje ruch między Twoim komputerem a Internetem, uniemożliwiając komukolwiek śledzenie Twojej aktywności online. Sieci VPN mogą być również wykorzystywane do obchodzenia ograniczeń regionalnych i uzyskiwania dostępu do treści, które nie są dostępne w niektórych krajach.

person holding black iphone 5

Najlepsi dostawcy VPN oferują różnorodne funkcje, które są niezbędne dla każdego użytkownika. Niektóre z nich obejmują:

  • Szybkość: dobry dostawca VPN powinien mieć szybkie serwery o niskim pingu, aby można było przesyłać strumieniowo wideo bez buforowania lub pobierać pliki bez czekania w nieskończoność.
  • Bezpieczeństwo: dobry dostawca VPN powinien mieć szyfrowanie na poziomie wojskowym i wyłącznik awaryjny, aby chronić Cię przed wyciekiem danych.
  • Kompatybilność: dobry dostawca VPN powinien być kompatybilny z różnymi systemami operacyjnymi, urządzeniami i przeglądarkami.
  • Obsługa klienta: Dobry dostawca VPN powinien mieć całodobową obsługę klienta, która pomoże Ci, jeśli coś pójdzie nie tak z Twoim połączeniem lub jeśli potrzebujesz pomocy w konfiguracji ustawień urządzenia.

Czy korzystanie z VPN jest bezpieczne?

Wirtualne sieci prywatne (VPN) są popularnym narzędziem wśród osób korzystających z Internetu. Zapewniają użytkownikom bezpieczeństwo i prywatność, ale nie jest to tak proste, jak się wydaje. Na rynku istnieje wiele usług VPN, ale nie wszystkie mają ten sam poziom bezpieczeństwa.

VPN może zapewnić Ci poczucie bezpieczeństwa podczas przeglądania Internetu, ale nie ma gwarancji, że Twoje dane będą chronione przed hakerami i innymi cyberprzestępcami. Aby mieć pewność, że Twoje dane są bezpieczne, powinieneś wybrać niezawodnego dostawcę usług VPN, który oferuje wysokiej jakości protokoły szyfrowania.

Pełna lista 5 funkcji, które musi mieć każdy dobry dostawca VPN!

W tym artykule przedstawimy listę 5 funkcji, które musi posiadać każdy dobry dostawca VPN. Omówimy również znaczenie tych funkcji i ich korzyści dla użytkowników.

  1. Nieograniczona przepustowość: Nieograniczona przepustowość jest jedną z najważniejszych cech, które musi posiadać dobry dostawca VPN. Dzieje się tak, ponieważ jeśli nie masz nieograniczonej przepustowości, prędkość Internetu zostanie ostatecznie ograniczona, a połączenie zostanie poważnie spowolnione.
  2. Zasady braku dzienników: dobry dostawca VPN nigdy nie powinien przechowywać żadnych dzienników tego, co jego użytkownicy robią na swoich serwerach. Oznacza to, że nie powinni przechowywać żadnych dzienników dotyczących adresów IP swoich użytkowników, historii przeglądania ani niczego innego w tym zakresie.
  3. Wiele połączeń: Dobry dostawca VPN powinien zezwalać na wiele połączeń jednocześnie z różnych urządzeń. Ta funkcja jest niezbędna, ponieważ pozwala ludziom korzystać z publicznych hotspotów Wi-Fi bez obawy, że hakerzy wykradną ich dane lub uzyskają zdalny dostęp do komputera bez pozwolenia.
  4. Brak dzienników: jeszcze lepszy dostawca VPN nie będzie w ogóle prowadził dzienników. Jest to istotne, ponieważ oznacza, że Twój dostawca usług internetowych nie może szpiegować Twojego korzystania z Internetu i nikt inny też nie może, co oznacza, że Twój nowy adres IP nie będzie mógł być łatwo powiązany z Tobą lub odwiedzanymi stronami internetowymi. .
  5. Brak lub niewielki wpływ korporacyjny: prawdziwie niezależny dostawca VPN nie ma sponsorów korporacyjnych, powiązań z żadnymi rządami ani powiązań ze świadczoną usługą.
  6. Brak wstępnie flashowanych adresów IP: Dobry dostawca VPN oferuje szeroką gamę lokalizacji serwerów i krajów. Oznacza to, że możesz znaleźć serwer, który jest blisko Ciebie, a także przenosi Cię do kraju, w którym Twoja aktywność internetowa nie będzie celem represyjnych reżimów.
person using macbook pro on white table

Dlaczego należy uważać na bezpłatne usługi VPN?

Jednym z najczęstszych błędnych przekonań na temat VPN jest to, że wszystkie są do siebie podobne. To nie jest prawda. Istnieje wiele różnic między darmowymi i płatnymi usługami VPN, a nie wszystkie darmowe VPN są sobie równe.

Bezpłatna usługa może początkowo wydawać się atrakcyjną opcją, ale korzystanie z niej ma pewne wady. Na przykład może być wolniejsza niż usługa płatna lub mniej bezpieczna niż usługa płatna.

Wnioski i wskazówki dotyczące wyboru odpowiedniego dostawcy VPS dla Ciebie!

Wybór odpowiedniego dostawcy VPS to trudne zadanie. Istnieje tak wiele opcji i może być trudno znaleźć tę, która najbardziej Ci odpowiada. Ten artykuł pomoże Ci podjąć bardziej świadomą decyzję, którego dostawcę wybrać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *